Co to jest i dlaczego petsitting?

Kojarzycie sytuacje, w której planujecie wakacje i nagle pada pytanie „ale co z Puszkiem?”

No właśnie…

Wiele jest takich sytuacji: choroba, pogrzeb, ślub. Zwykle w pierwszej kolejności szukamy pomocy wśród rodziny, przyjaciół czy sąsiadów. Zdarza się jednak, że nie mogą nam pomóc lub nie chcemy już ich kłopotać. Kochamy nasze zwierzaki, ale nie zawsze i nie wszędzie mogą być z nami.

I tak właśnie powstał projekt Pet-ka.

Petsitter to opiekun zwierząt, który zaopiekuję się pupilem w twoim domu podczas nieobecności, ale nie tylko. Może pomóc ci gdy nie masz czasu podjechać do weterynarza, albo wyprowadzić psa bo musisz zostać dłużej w pracy czy przeziębisz się.

Zgłaszają się do mnie różne osoby z indywidualnymi potrzebami. Czasem są to osoby starsze, czasem domy w których jest dużo zwierząt. Głównie natomiast potencjalni klienci to osoby planujące urlopy. Wiele zapytań dotyczy też nagłych wyjazdów.

Usługi petsittingu są bardzo popularne na świecie i powoli stają się też modne w Polsce. Jest to alternatywa dla hoteli dla zwierząt, w których nie wszystkie psy czują się dobrze. Koty natomiast są silnie związane z miejscem w którym żyją, opuszczenie domu najczęściej wiąże się dla nich z dużym stresem.

Mogłoby się wydawać, że przecież to nic rzucić jeść do miski i tyle.  Ale petsitter to coś więcej.

Oprócz podstawowych elementów opieki takich jak karmienie, spacery, czyszczenie kuwety profesjonalny opiekun sprawdzi, czy twój pupil nie ma śladów obrażeń, stresu lub zmiany zachowania. W razie potrzeby odwiedzi lekarza weterynarii oraz poda leki. Może również pomóc w ogólnej pielęgnacji np.: wyczesać czy obciąć pazury. Korzystając z usług petsittera unikamy stresu związanego z nowym środowiskiem jak i samym przewozem do obcego miejsca. Twoim czworonogiem będzie opiekowała się osoba która kocha i rozumie zwierzęta, a na pierwszym miejscu zawsze stawia ich dobro.  Profesjonalny petsitter powinien informować po każdej wizycie, jak radzi sobie zwierzak gdy jesteś daleko.

Będziesz także spokojniejszy wiedząc, że opiekun przebywa w twoim domu, co jest dodatkowa formą bezpieczeństwa twojego mienia.

Oczywiście trzeba liczyć się jednak z tym, że każdy kociak lub pies to innych charakter i czasem może nie być lekko. Poza tym to wielka odpowiedzialność opiekować się czyimś pupilem. Czy zdarzają się trudne przypadki ? Jak wszędzie. Przecież pies może się zerwać ze smyczy, a kot zadławić zabawką. Masz pewność, że opiekun jest w pełni oddany swoim obowiązkom. Podpisując umowy z klientami obydwoje musimy dać sobie kredyt zaufania. Odpowiedzialność i profesjonalizm to też mówienie prawdy gdy coś pójdzie nie tak jak powinno.  

Zapraszam do skorzystania z moich usług!

Nie gryzę 🙂

Więcej o mnie i petsittingu:

www.pet-ka.pl

www.facebook.com/PetkaPetsitter

Katarzyna Petka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *