Akcje dobroczynne

Celem projektu Pet-ka oprócz prowadzenia usług profesjonalnej opieki jest promowanie, organizowanie jak i udział w akcjach dobroczynnych na rzecz zwierząt.

Od października 2018 roku wraz ze startem działalności rozpoczęła się licytacja ufundowanego przez projekt biletu na Kongres zdrowie i żywienie psa. Wydarzenie odbyło się w Warszawie 27.10.2018, a gościem specjalnym była dr Karen Becker. Cały dochód z licytacji został przekazany na rzecz Towarzystwa Ochrony Przyrody INNI, które działa na terenie Chrzanowa i okolic pomagając zwierzętom potrzebującym.  Link do grupy bazarkowej: https://www.facebook.com/groups/barfnybazarek/

W dniu 01.11.2018r. wystartowała pierwsza tzw. mądra zbiórka dla schroniska w Rudzie Śląskiej. Mądre zbiórki mają na celu polepszenie jakości przekazywanej pomocy. Jak? Poprzez zebranie realnie potrzebnych rzeczy w danym miejscu, stawiając za priorytet jakość, a nie ilość przekazanych darów. Jednocześnie prowadzona była zbiórka pieniędzy, z których zostały zakupione między innymi suplementy, kołnierze oraz mokra karma. Udało uzbierać się 361zł. Przekazanie darów odbyło się 14.12.2018r. Co zostało przekazane:

I kilka rzeczy o które pytaliśmy na bieżąco w tym kratki do okien, papierowe ręczniki. A także odrobina świątecznych słodkości od nas dla wolontariuszy 😊. Pełna relacja: https://www.facebook.com/PetkaPetsitter/

W międzyczasie 01.12.2018r. wzięliśmy czynny udział w koncercie organizowanym przez Fundacje Szansa na Rozwój w restauracji Stary Młyn w Trzebini, podczas którego przeprowadzona została zbiórka darów dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmku. Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/763428874005337/?active_tab=discussion

04.12.2018r. pomagaliśmy przy organizacji spotkania autorskiego z Ireną Kiełtyką w trakcie którego odbyło się czytanie je książki „Gęsi Świat” oraz zbiórka dla bezdomnych psów i kotów. Każdy przyniesiony dar brał udział w losowaniu książki z autografem. Wydarzenie odbyło się w Restauracji Batorówka w Olkuszu, a organizatorem był gabinet weterynaryjny „Vet Center”. Link: https://www.facebook.com/events/505222026664652/permalink/512109845975870/

Na bieżąco staram się pomagać Towarzystwu Ochrony Przyrody INNI w poszukiwaniu nowych domów dla zwierząt z terenu w którym mieszkam, a także w promowaniu akcji kastracji. Aktualne ogłoszenia:  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1gaZP/

Obecnie Pet-ka przekazała na kiermasz dwie pozycje książkowe. Uzbierana z licytacji suma będzie do dyspozycji Pani Aleksandry Babeckiej , która z niezwykłym sercem i poświęceniem ratuje i wyłapuje bezdomniaki starając się  znaleźć im dom. Jest też doktor Wojciech Adamski który jest lekarzem weterynarii już dobrych kilkanaście lat i ma duże doświadczenie. W chwili obecnej prowadzi przychodnie weterynaryjną NOVA w Rudzie Śląskiej i to tam wyłapywane zwierzaki dzięki kiermaszowi przejdą zabiegi kastracji i potrzebne leczenie. Całość akcji organizowana jest przez Piesełkowo. Licytacja trwa : https://www.facebook.com/events/256637498567229/ Można licytować, a także samemu przekazać dar. Zapraszam!

Aby być na bieżąco z projektem i akcjami zapraszam na FB. Będę wdzięczna za udostępnienia, wspólnie możemy zdziałać dużo dobrego ;).

Na wiosnę planuję start kolejnej inicjatywy!

Korzystając z okazji pragnę raz jeszcze podziękować każdemu na kogo mogłam i mogę liczyć. Odezwało się wiele osób, których pomocy się nie spodziewałam! 

Jesteście Wielcy, dziękuję za każdy dar, każdą złotówkę, rozmowę, wsparcie i udostępnienia!😻🐾🐕

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *